Het versturen van boetevonnissen en het innen van de boete is een wettelijke taak van het CJIB. Het CJIB heeft daarom voor deze taak de rol van verwerkingsverantwoordelijke.
Om de boete van een boetevonnis te kunnen innen, moet het CJIB persoonsgegevens verwerken. Wij krijgen deze gegevens van het Openbaar Ministerie (OM).
De gegevens die wij kunnen verwerken voor deze taak zijn:
Wij delen gegevens alleen met anderen uit als dat nodig is.
Betaalt u het openstaande bedrag van het boetevonnis niet op tijd? Dan vragen wij een deurwaarder om u te laten betalen. Het CJIB deelt uw gegevens dan met de deurwaarder.
Betaalt u het openstaande bedrag ook niet aan de deurwaarder? Dan kan de politie de opdracht krijgen om u in de gevangenis te zetten. In dat geval wisselen wij persoonsgegevens uit met de politie. Ook wisselen we dan gegevens uit met de Penitentiaire Inrichting waar u wordt geplaatst.
De Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) print en verstuurt brieven voor het CJIB. Het CJIB wisselt daarvoor gegevens uit met DUO.
Hoe lang wij uw persoonsgegevens voor het innen van een boetevonnis mogen bewaren, hangt onder andere af van waarvoor u het boetevonnis opgelegd hebt gekregen en van de straf die u hebt gekregen. In artikel 4 en 6 van de Wet justitiële en strafvorderlijke gegevens staan de bewaartermijnen.