Ik ben het er niet mee eens dat het CJIB geld van iemands rekening mag afschrijven

Als u een boete moet betalen, krijgt u eerst brieven en aanmaningen van ons. Betaalt u niet op tijd of niet het hele bedrag? Dan mogen wij het bedrag dat u nog moet betalen van uw rekening afhalen.

Het CJIB mag van de minister aan uw bank de opdracht geven om de boete te betalen aan ons. 

Voor verkeersboetes staat dit in artikel 27 van de Wet administratiefrechtelijke handhaving verkeersvoorschriften.
Voor strafbeschikkingen staat dit in artikel 6:4:6 Wetboek van Strafvordering

Bent u het daar niet mee eens?

Bent u het niet eens met de afschrijving? Dan kunt u hierover de rechter een brief schrijven.
Kies hieronder voor welke soort boete wij geld van een rekening hebben gehaald. We leggen u dan uit wat u kunt doen.

Vindt u deze informatie duidelijk?
Uw reactie mag maximaal 250 karakters tellen.
Naar boven